Exekúcie a iné dlhy

Dobrý deň,
v inej odpovedi píšete, že V zmysle § 211a ods. 5 Exekučného poriadku, do registra exekúcií majú oprávnený a povinný bezplatný prístup vo svojej veci.
Ked si otvorím link, ktorý ste pripojili, hodí ma to na CRE a tam si ako pozriem svoje exekucie bez platenia? Ked som zaplatila, pustilo ma to na zoznam exekucií, ale boli tam dve exekúcie, ktoré neexistujú a chcela by som podať sťažnosť na komoru exekútorov. Kedže dve ex. som vyplatila, chcem sledovat tieto zápisy, kedy budu vymazané, preto by bolo dobre, aby som tam mohla nahliadnuť bezplatne a nie zakaždým platiť.
Ďakujem za odpoveď

Odpovede na otázku

Príjemný dobrý večer,

ako píšete, V zmysle § 211a ods. 5 Exekučného poriadku, do registra exekúcií majú oprávnený a povinný bezplatný prístup vo svojej veci:

(5) Do registra exekúcií majú bezplatný prístup exekútori, orgány verejnej moci, Centrum právnej pomoci a právnická osoba so 100 % majetkovou účasťou štátu, ktorej predmetom podnikania je konsolidácia pohľadávok verejného sektora. Oprávnený a povinný majú bezplatný prístup do registra vo svojej veci.

Na konkrétny spôsob, ako toto právo využiť, sme sa opýtali priamo Centrálny register exekúcii, a zaslali nám nasledovnú odpoveď:

Dobrý deň,

bezplatné vyhľadanie konania, v kt. ste oprávnený, alebo povinný je možné po uvedení čísla pod kt. je registrovaný záznam v CRE pre oprávneného a povinného Vám oznamuje exekútor na upovedomení o začatí exekúcie. Profil používateľa musí byť založený s pravdivými údajmi, zhodnými s osobou oprávneného alebo povinného. Uvedené oslobodenie od poplatkov platí len na exekučné konania začaté po 1.4.2017.

V prípade, ak máte ďalšie otázky ohľadne prístupu do Centrálneho registra exekúcii a jeho používania, obráťte sa prosím priamo na: Slovenská komora exekútorov, Centrálny register exekúcií, Dobšinského 16, 811 05 Bratislava, telefón: +421 2 59205660, email: cre@cre.sk, https://cre.sk/

Veríme, že Vám naša odpoveď pomohla a stránke xPravo.eu ostanete verní. Budeme radi, ak nás Vašim lajkom alebo zdieľaním našej stránky www.xPravo.eu podporíte na facebook-u.

Za účelom právnej pomoci v individuálnom prípade Vám odporúčame osloviť advokáta alebo Centrum právnej pomoci: http://www.centrumpravnejpomoci.sk/potrebujem-pravnu-pomoc

S pozdravom a prianím pekného zvyšku dňa,

Tím xPravo.eu

Dôležité

Vážený návštevník, portál Xpravo.eu nie je financovaný zo žiadnych verejných zdrojov, nemá žiadneho sponzora a príjmy z reklamy nepostačujú ani na technickú prevádzku systému, na ktorom stránka beží. Preto Vás úctivo žiadame o trpezlivosť pri čakaní na odpovede. Túto činnosť robíme vo svojom voľnom čase ako nezištnú a dobrovoľnú pomoc ľudom. Nezávisle podporiť nás môžete po kliknutí na tento text.